Дельта плюс варіант COVID-19, також відомий як "непальський штам", виявили у дев'ятьох країнах світу. Вчені вважають, що він більш заразний та стійкий до вакцин.

 

Про це повідомляє видання Hindustantimes.

Наразі дельта-плюс варіант коронавірусу виявили у Великій Британії, США, Японії, Китаї, Португалії, Швейцарії, Польщі, Індії, Непалі та Росії. Вперше він був виявлений у 13 туристів, що поверталися з Непалу до Японії, за що отримав назву "непальський штам", хоча наразі незрозуміло, чи була саме ця країна джерелом походження мутації.

 

Всесвітня організація охорони здоров'я віднесла дельта плюс варіант вірусу до категорії "особливого занепокоєння". Вчені встановили, що зберігаючи підвищену заразність та стійкість до вакцин, характерну для звичайного дельта варіанту вірусу, дельта плюс також проявляє стійкість до низки методів лікування COVID-19, таких як "коктейль" моноклональних антитіл.

 

Дельта-варіант коронавірусу вперше був виявлений на території Індії. Даний штам коронавірусу характеризується значною заразністю, яка у 1,6 разів перевищує заразність так званого "британського варіанту" коронавірусу, відповідального за другу хвилю пандемії COVID-19 у Європі. Випадки зараження дельта-варіантом складають 10% всіх нових випадків COVID-19 у світі, у той час, як у Великобританії на нього припадає понад 90% нових випадків.