Міноборони Білорусі одержало  «неспростовні докази» причетності держструктур США до підготовки перевороту в республіці і вбивства президента Олександра Лукашенка. Про це заявив міністр оборони Білорусі Віктор Хренін, пише delfi.

 

«В ході спільної операції білоруських і російських спецслужб було припинено підготовку заколоту з фізичним усуненням глави білоруської держави і членів його сім'ї. Причому на сьогоднішній момент слідством розкриті неспростовні докази причетності до цього американських державних структур », - сказав Хренін. Він не розкрив, про які конкретно «докази» йдеться.

 

У квітні директор ФСБ Росії Олександр Бортніков повідомив, що КДБ і слідчі органи Білорусі досліджують можливу причетність США до спроби вбивства Лукашенко і військового перевороту в країні.

17 квітня Лукашенко заявив, що на нього і на його дітей готувався замах. «Ми виявили роботу явно іноземних спецслужб. Швидше за все, Центральне розвідувальне управління, ФБР - не знаю, хто там з американців працював », - сказав тоді Лукашенко.

У той же день стало відомо, що в Росії затримали білорусів - політолога Олександра Федуту і адвоката Юрія Зенковича - за підозрою в підготовці замаху на Лукашенка. За версією ФСБ, затримані планували військовий переворот в Білорусі по «відпрацьованим сценаріям кольорових революцій».  Їм пред'явили звинувачення в змові з метою захоплення влади неконституційним шляхом (ст. 357 КК РБ).