Російські прикордонні сторожові кораблі відкрили попереджувальну стрільбу в бік есмінця Великої Британії Defender біля берегів окупованого Криму, також бомбардувальник Су-24М виконав "попереджувальне бомбометання", повідомляє ТАСС із посиланням на Міністерство оборони РФ.

 

Згідно з повідомленням, "о 12:06 і 12:08 прикордонний сторожовий корабель виконав попереджувальну стрільбу".

За інформацією Міноборони РФ, есмінець був попередньо попереджений про застосування зброї в разі порушення "державного кордону РФ", але "на попередження не відреагував".

Крім того, російський бомбардувальник Су-24М виконав попереджувальне бомбометання для зупинки "порушення російського державного кордону" в Чорному морі.

Корабель "Defender покинув "територіальне море РФ" після цього, заявили в Міноборони РФ.

 

Мис Фіолент знаходиться на Гераклейському півострові в південно-західній частині окупованого Росією Криму, в Балаклавському районі Севастополя.

Військовий аташе Великобританії терміново викликаний в Міноборони РФ у зв'язку з інцидентом з есмінцем в Чорному морі.

 

21 червня в Одесі на борту ракетного есмінця королівського військово-морського флоту HMS Defender українська і британська сторона підписали меморандум про проєкти морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства і ВМС України.

Есмінець королівських ВМС Великобританії HMS Defender прибув до Одеси 18 червня разом з фрегатом ВМС Нідерландів HNLMS Evertsen.