Міністерство оборони Росії заявило, що російські військові відкрили попереджувальний вогонь по курсу британського есмінця "Дефендер" поблизу Криму, незаконно анексованого Росією в 2014 році.

Російські бомбардувальники використовували чотири авіабомби, заявили в російському оборонному відомстві. Однак міністерство оборони Великобританії заперечує, що такий інцидент мав місце, пише ВВС.

 

Водночас, міністерство оборони Великобританії заявило, що насправді такого інциденту не було.

"По есмінцю " Дефендер " попереджувальних пострілів зроблено не було. Корабель Королівських військово-морських сил здійснював прохід українськими територіальними водами, нічого не порушуючи, відповідно до міжнародного права, - сказано в повідомленні, опублікованому в   " Твіттері ". - Ми вважаємо, що росіяни проводили навчання зі стрільбою в Чорному морі і дали міжнародній спільноті попередження про свою діяльність.

У напрямку "Дефендер" не проводилося ніяких пострілів і ми не визнаємо твердження, що на його шляху були скинуті бомби ".

 


Міністр закордонних справ України, коментуючи вогонь по курсу британського корабля, наголосив на необхідності якісно нової взаємодії з НАТО.
"Наочний доказ української позиції: агресивна і провокаційна політика РФ в Чорному і Азовському морях, окупація і мілітаризація Криму становлять постійну загрозу Україні і союзникам. Саме тому я підкреслюю, що необхідно якісно нова взаємодія НАТО з Україною в Чорному морі", - написав Кулеба в "Твіттері" в середу.