Протягом століть земляни дивились на небо і гадали про життя серед зірок. Але коли люди полювали на маленьких зелених чоловіків, інопланетяни могли стежити за нами.

Науковці виявили 29 планет з інших зоряних систем, з яких іншопланетні цивілізації мали б змогу спостерігати за Землею і потенційно могли б знайти ознаки життя на нашій планеті. Найближча з планет знаходиться на відстані приблизно 11 світлових років.

 

Як повідомляє The Guardian, вчені виявили 1715 зоряних систем, з яких іншопланетні цивілізації могли відкрити Землю за останні 5000 років, спостерігаючи, як вона "проходить через поверхню Сонця".

 

Photograph: c/o Cornell

 

У рамках нових досліджень астрономи склали шорт-лист сусідніх зоряних систем, звідки інші космічні цивілізації могли б помітити життя на Землі. Вчені виділили 46 зоряних систем, які мають "правильне положення" для проведення спостережень за рухом Землі, щоб їх планети "зафіксували чіткий сигнал людського існування" - через радіо- та телевізійні сигнали, які розпочали передавати у космос близько 100 років тому.

"Дослідники підрахували, що 29 потенційно придатних для життя планет добре розташовані для того, щоб спостерігати за рухом Землі та перехоплювати людські радіо- та телевізійні сигнали для висновку про наявність бодай якогось інтелекту", - йдеться у матеріалі й додається, що науковці сумніваються в тому, що сигнали спонукатимуть інші цивілізації вийти на контакт з Землею.

Водночас астрономи виявили 2034 зоряні системи в межах 326 світлових років, які могли б помітити рух Землі у часовий проміжок від 5000 років тому до 5000 років у майбутньому.

Зокрема одна із зірок у сузір'ї Діви знаходиться приблизно за 11 світлових років - що досить близько для потенційного приймання земних сигналів. Науковці додають, що вона має планету майже вдвічі більшу за Землю і вони роблять висновок, що будь-яка належним чином розвинута на планеті цивілізація могла б спостерігати за рухом Землі понад 2000 років, але втратила з поля зору нашу планету 900 років тому.

Сприятливі умови спостереження за Землею дослідники також виявили навколо зірок за 12,5 та 45 світлових років.