Через низький попит з боку населення влада Словаччини має намір продати або безоплатно віддати 160 000 доз російської вакцини від коронавірусу "Супутник V".

 

Ймовірно дози, термін використання яких закінчується влітку, будуть надані західно-балканським країнам, йдеться у відповідному розпорядженні уряду.

Всього на щеплення "Супутником V" записалися 14 214 жителів Словаччини, 8 004 з них вже вакциновані.

Колишній прем'єр-міністр Словаччини Ігор Матович закупив 200 000 доз вакцини, незважаючи на те, що препарат не отримав допуск Європейського агентства лікарських засобів (EMA).

 

 

Сам Матович не став робити щеплення цією вакциною, пояснивши це тим, що вона ще не схвалена багатьма країнами. Матович в березні оголосив про відхід з посади прем'єр-міністра після того, як з'ясувалося, що він уклав договір про постачання "Супутника V" без узгодження з партнерами по коаліції. За кілька днів свої пости покинули шестеро членів уряду, тепер Матович займає пост міністра фінансів.


У Словаччині, населення якої складає близько 5,5 млн осіб, приблизно 2 млн жителів отримали як мінімум одне щеплення від COVID-19.

Близько 25% жителів щеплені повністю. Так як країна входить до Євросоюзу, в ній доступні схвалені EMA вакцини, серед яких BioNTech / Pfizer і AstraZeneca.