У середу, 23 червня, відбулася нарада Ради національної безпеки і оборони України. Зокрема, на ньому обговорювалося поширення варіанту" Дельта " штам коронавірусу в світі і пов'язані з ним загрози.


Про це повідомляє прес-служба РНБО.

Новий" Дельта " штам коронавірусу може потрапити в Україну з Індії, Росії, Великобританії, Португалії, Польщі, Румунії та Словаччини, де спостерігається циркуляція даного варіанту вірусу.

Загалом, за словами фахівців, нині поширення варіанту «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 зафіксовано вже у 92 країнах.

 

Ситуація з" Дельта " штамом вимагає прискорення темпів вакцинації та забезпечення її доступності, особливо для уразливих до COVID-19 верств населення - осіб віком 60+, активізацію інформаційно-просвітницької роботи серед населення щодо необхідності застосування засобів індивідуального захисту, важливості та безпечності імунопрофілактики.

 

Крім того, на думку учасників наради, необхідним є удосконалення вітчизняних протоколів лікування відповідно до вимог сьогодення та посилення готовності закладів охорони здоров'я надавати медичну допомогу пацієнтам із діагнозом COVID-19 у випадку масової захворюваності.

Важливою також є максимальна імунізація персоналу закладів охорони здоров'я, які надають допомогу таким пацієнтам.

 

Учасники наради РНБО вважають, що важливим є раннє виявлення штаму «Дельта», посилення якісного відстеження контактних осіб, посилення лабораторної складової для виявлення нового штаму «Дельта» коронавірусу SARS-CoV-2 та інших різновидів мутацій цього вірусу.