Чоловік, який визнав себе винним у порушенні порядку під час захоплення  Капітолію, був засуджений у США в понеділок до восьми місяців ув'язнення в рамках розгляду справи, яка може вплинути на покарання сотень інших учасників заворушень, звинувачених у тому самому криміналі, повідомляє CNN.

 

Пол Ходкінс, 38-річний житель Флориди, зараз є першим звинуваченим, засудженим за злочин проти демократії. Він отримав 8 місяців позбавлення волі.  Минулого місяця він визнав свою провину у перешкоджанні розгляду справи в Конгресі - зокрема, підрахунку голосів виборців, який він допоміг відтягнути 6 січня. Він провів близько 15 хвилин у палаті Сенату, одягнений у сорочку Дональда Трампа та з прапором Трампа.

Вирок значно менший за 1,5-річний термін ув'язнення,  який вимагало Міністерство юстиції.

 

Hodgkins at the podium with his attorney Patrick Leduc

 

Федеральний окружний суддя Рендольф Мосс зазначив, що Ходкінс своїми діями посприяв тяжкому злочину проти демократії, увірвавшись до Капітолію "з прапором, що засвідчує його лояльність до однієї особи, а не всієї країни", але заслуговує на м'якше ставлення, тому що майже одразу визнав провину і не брав участі у насильницьких діях. 

Цей вирок вважають важливим прецедентом щодо того, якими будуть рішення судів у решті аналогічних справ.

Загалом звинувачення висунуті щодо близько 550 осіб, і щонайменш 230 звинувачуються за тими ж статями, що й Ходкінс.