В Ізраїлі сформована міжвідомча робоча група для перевірки повідомлень про глобальні масштабні зловживання з використанням шпигунського ПЗ Pegasus, що випускається NSO Group - однією з ізраїльських комп'ютерних фірм.


Про створення комісії повідомило в середу джерело в Ізраїлі.

Керівництво групою здійснює Рада національної безпеки Ізраїлю, підзвітна прем'єр-міністру країни Нафталу Беннету. За словами джерела, рада має більш широку компетенцію, ніж міноборони, що контролює використання ПЗ Pegasus.


Нагадаємо,  раніше на цьому тижні світові ЗМІ повідомили про можливі зловживання, пов'язані з використанням цього ПЗ у Франції, Мексиці, Індії, Марокко і Іраку.

У розслідуванні, проведеному 17 ЗМІ, йдеться про те, що ПЗ було використано для злому десятка смартфонів, що належать журналістам, урядовцям і правозахисникам, в тому числі прослуховували телефони президента Франції Макрона, нинішнього очільника Європейської ради Шарля Мішеля та багатьох інших.

«Та інформація, яку ми бачили на даний момент, повинна бути перевірена, але якщо вона відповідає дійсності, то це абсолютно неприйнятно. Це проти всіх правил, що діють в Європейському Союзі, - сказала глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен. - Свобода ЗМІ, вільна преса - одна з основних цінностей ЄС. Абсолютно неприпустимо, якщо це дійсно відбувалося ».