В супермаркетах Британії виникає дефіцит тих чи інших товарів через збої в ланцюжку поставок. Проблема - в нестачі водіїв вантажівок, їх стало менше через "брекзіт" і карантинні обмеження. Страждають всі рітейлери - від сільських магазинчиків до великих мереж. Лідери галузі стверджують, що далі буде ще гірше.


Якщо тільки влада не втрутиться і не дозволить приїхати на роботу до Великобританії водіям вантажівок з інших країн. Літо - сезон достатку, але користувачі соцмереж скаржаться на мізерний вибір і порожні полиці. Ситуація з наповнюваністю відрізняється від магазину до магазину. Великі ритейлери попередили, що не мають змоги підтримувати повний асортимент на всіх ділянках роздрібного  ланцюжка.

 

 

За оцінками, сьогодні в Великобританії на 100 тисяч водіїв менше, ніж потрібно. Через "брекзіт" швидко залучити в країну професіоналів з-за кордону складно. А саме іноземці в минулому займали чимало робочих місць на цьому ринку. У пандемію багато хто виїхав в рідні країни і не повернулися. Частина британських водіїв вийшла з ладу через коронавірус, на піку пандемії було припинено навчання молоді.


Уряд запропонував вихід - продовжити робочий день для водіїв. Представники сектора перевезень попереджають: знаходження за кермом втомлених водіїв знижує безпеку на дорозі.

Також влада намагається розширити можливості тестування водіїв, щоб випускати на дороги більше фахівців. Швидких рецептів не існує, і проблема обіцяє посилитися, перш ніж буде знайдено рішення.