Після повідомлень про майбутню угоду США і Німеччини щодо суперечливого газогону "Північний потік-2" німецька природоохоронна організація Deutsche Umwelthilfe (DUH) знову висловила принципову критику проєкту. "З точки зору кліматичної політики "Північний потік-2" залишається першорядним гріхом", - заявив у четвер, 21 липня, глава організації Саша Мюллер-Креннер (Sascha Müller-Kraenner), повідомляє DW.


"Особливо скандальним" Мюллер-Креннер назвав той факт, що "уряд Німеччини дасть "зелене світло" цьому найбільшому в Європі, пов'язаному з використанням викопного палива, інфраструктурному проєкту якраз того тижня, коли через повінь, частково спричинену змінами клімату, значна частина країни перебуває під водою", цитує інформагенція AFP. Такі великі проєкти, пов'язані з викопним паливом, як "Північний потік-2", не вписуються в дух часу, наголосив захисник довкілля.

DUH і надалі використовуватиме всі правові інструменти для того, щоб протистояти добудові й експлуатації газогону, заявив Мюллер-Креннер.

 

Речник Державного департаменту США Нед Прайс підтвердив, що сторони близькі до досягнення компромісу. "Ми поки що не маємо остаточних деталей для оголошення, але я гадаю, що скоро зможу сказати більше", - заявив він 20 липня. Прайс уточнив, що німецька сторона "зробила конструктивні пропозиції" у зв'язку з "Північним потоком-2" під час візиту канцлерки Анґели Меркель (Angela Merkel) до США. Завдяки цьому Вашингтон і Берлін наблизилися до спільної мети: запобігти тому, аби "Росія використовувала енергоносії як зброю", додав речник Держдепу.