Пекін вважає, що Мінськ і Брюссель можуть вирішити свої розбіжності, не погрожуючи ввести санкції.

 

Про це заявив посол Китаю в Москві Чжан Ханьхуей у середу, коментуючи загрозу Олександра Лукашенка обмежити транзит товарів через країну у відповідь на санкції ЄС, пише "Свабода".

За його словами, Китай звернув увагу як на заяву Лукашенка, так і на недавнє розширення економічних санкцій ЄС. "Ми говоримо, що без вогню нема диму. Китай послідовно виступає проти невиправданого застосування односторонніх санкцій у міжнародних відносинах, а також проти застосування санкцій за взаємні загрози. Китай виступає проти втручання іноземних сил у внутрішню політику Білорусі ", - підкреслив він.

Посол додав, що "Китай сподівається, що зацікавлені сторони зможуть правильно вирішити існуючі розбіжності".

Як підкреслив Чжан Ханьхуей, Пекін сподівається, що сторони не підірвуть стабільність у регіоні.

 

Китайський мегапроєкт "Один пояс, один шлях", суть якого - у транспортному коридорі між Китаєм та Європою - забезпечує транзитний шлях для товарів, у тому числі через Білорусь. Під час візиту до Білорусі в травні 2015 року президент КНР Сі Цзіньпін заявив, що Білорусь має унікальні переваги для розвитку Економічного шляху, оскільки вона розташована як в центрі Європи, так і на Шовковому шляху. Потім він висловив сподівання, що китайсько-білоруський індустріальний парк "Великий камінь" в Білорусі може стати перлиною Економічного поясу Шовкового шляху.

6 липня під час зустрічі Олександр Лукашенко пригрозив обмежити транзит товарів з Німеччини до Росії та Китаю у відповідь на санкції Заходу проти офіційного Мінська.