Станом на 5 липня трохи більше 1 мільярда людей були повністю вакциновані проти Covid-19 у всьому світі - це менше 15% світового населення.


"Наш світ зазнає невдачі, як глобальна спільнота ми зазнаємо невдачі", - заявив генеральний директор ВООЗ Тедрос Аданом Гебреїсус на нещодавній пресконференції.

Окрім гуманітарного питання, "вакцинна демократія" також важлива для того, щоб стримувати різні штами Covid-19. У нещодавньому відкритому листі глави ВООЗ, Міжнародного валютного фонду (МВФ), Світового банку та Світової організації торгівлі (СОТ) попередили, що дефіцит вакцин у бідніших країнах створює умови для появи нових варіантів.

"Дедалі більше розвивається "подвійна" пандемія. Несправедливий розподіл вакцин не тільки залишає незліченні мільйони людей вразливими до вірусу, але також дозволяє з'являтися смертельним варіантам, які поширюються по всьому світу", - йдеться у листі.

"Навіть країни з передовими програмами вакцинації були змушені знову запровадити більш жорсткі обмежувальні заходи. Такого не повинно бути".

Під час останнього саміту G7 лідери семи передових економік світу (Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Британія та США) пообіцяли відправити бідним країнам мільярд доз вакцин.

Це набагато менше 11 мільярдів доз, які, за ​​оцінками ВООЗ, необхідні для щеплення біднішого населення світу. І вакцинація якомога більшої кількості людей буде ключовою для розширення імунітету, якщо вірус продовжить циркулювати в найближчому майбутньому.

"Існує медична та гуманітарна відповідальність за рівний розподіл вакцин по всьому світу", - говорить професор Гейманн.