Китай відмовився взяти участь у другому етапі розслідування щодо походження COVID-19, який запропонувала Всесвітня організація охорони здоров'я.

 

Заступник голови Національного комітету з охорони здоровʼя Цзен Ісінь звинуватив ВООЗ у тому, що її план "ігнорує здоровий глузд і кидає виклик науці", повідомляє  Reuters.

За словами китайського чиновника, його країна не погодиться на цей план і виступає категорично проти політизації питання походження коронавірусу. За словами Цзен Ісиня, він був приголомшений, коли вперше прочитав план ВООЗ, оскільки він  містить припущення, що до появи коронавірусу призвело порушення протоколів роботи в Уханьському інституті вірусології, зазначає інформагентство Reuters

Група експертів ВООЗ раніше відвідала Уханьський інститут вірусології. У доповіді про результати відвідування було зроблено висновок, що витік вірусів з лабораторії інституту "вкрай малоймовірний". Великобританія і США вкрай критично поставилися до цього висновку, заявивши, що Китай навмисно відмовив експертам в доступі до даних і зразків.

13 червня генеральний директор ВООЗ Тедрос Адханом Гебреєсус у межах саміту лідерів країн "Великої сімки" (G7) заявив, що не виключає версію лабораторного походження COVID-19 і організації не вистачає даних від Китаю. Натомість Цзен Ісінь знову повторив тезу, що китайська влада не може надати усі дані, які просить організація, з міркувань безпеки.

 

 

Нагадаємо, 26 травня президент США Джозеф Байден доручив співробітникам американської розвідки активізувати розслідування щодо походження коронавірусу та закликав Китай до співпраці.

Розвідувальні служби країн Заходу, в тому числі Великої Британії, провели переоцінку версії походження вірусу SARS-CoV-2, який викликає коронавірусну інфекцію. Тепер вони схиляють до версії про лабораторне походження COVID-19.