Нове опитування показує, що жителі Європи розглядають зміну клімату як  найсерйознішу проблему, з якою зіштовхнувся світ, незважаючи на пандемію COVID-19, пише EUobserver.


Зміна клімату була найбільш згадуваною глобальною проблемою, про яку говорили респонденти у Швеції, Данії, Нідерландах, Ірландії, Німеччині, Бельгії та Фінляндії. Однак менше третини опитаних в Румунії, Болгарії та Латвії згадали про кліматичну кризу.

 

Близько чотирьох з десяти респондентів опитування Eurobarometer, заявляють, що вони несуть персональну відповідальність за боротьбу зі зміною клімату, тоді як більшість заявили, що вже почали діяти для покращення ситуації.

 

Близько 75 відсотків європейців регулярно намагаються зменшити шкідливі викиди та забруднення, тоді як близько 60 відсотків скорочують використання одноразових матеріалів, таких як поліетиленові пакети. Тим часом третина європейців змінює свої харчові звички, купуючи більше органічної їжі та вживаючи менше м'яса.

 

Однак переважна більшість європейців заявляє, що національні уряди, бізнес та промисловість, а також інституції ЄС несуть відповідальність за боротьбу зі зміною клімату в рамках 27-членного блоку - при цьому три чверті респондентів заявляють, що їхній уряд робить недостатньо.

 

Більшість людей вважають, що фонд відновлення після пандемії повинен включати найбільше інвестицій у відновлювані джерела та екологічні технології, а не в традиційну економіку викопного палива. Це було особливо важливо для людей в Ірландії, Португалії, Данії та Бельгії, згідно з опитуванням.

 

Загалом, більше половини респондентів бачать екологізацію економіки після пандемії коронавірусу, що може мати позитивний результат з точки зору створення нових робочих місць, поліпшення здоров'я населення та підвищення енергетичної безпеки.

 

Однак щонайменше чверть респондентів у Хорватії, Польщі, Латвії та Румунії вважають, що кошти на відновлення після пандемії слід інвестувати у викопне паливо. 10 відсотків іспанців залишилися «нейтральними» щодо того, чи мають кошти на відновлення підтримувати зелену економіку.