Парламент Франції остаточно схвалив законопроект про сфери застосування санітарних перепусток - тепер документ про інфекційний статус власника знадобиться для входу в ресторан, поїздок по країні і доступу в будь-який суспільно-культурний заклад.

 

 

Дебати в Національній Асамблеї проходили на тлі вуличних акцій протесту у французьких містах.

Президент Еммануель Макрон закликав протестуючих до відповідальності: "Чого варта ваша свобода, якщо сьогодні ви говорите мені:" Не хочу робити щеплення ", а завтра заразите ваших батьків і, наприклад, мене. Тоді я стану жертвою вашої волі. В умовах, коли у вас є можливість захиститися самим і захистити іншого, це - не свобода, а безвідповідальність і егоїзм ", - заявив глава держави.


Закон передбачає обов'язкову вакцинацію медперсоналу і деяких інших категорій професій, їм наказано завершити імунізацію до 15 вересня. Від необхідності оформляти санперепустки звільнені неповнолітні. Без перепустки можна потрапити і на відкриті тераси кафе.

В кінотеатрах, театрах і музеях Франції подібні правила вступили в силу 21 липня: вхід дозволяється лише щепленим, тим,хто перехворів COVID-19 або пред'явили негативний тест. Від неодмінного тестування звільнені неповнолітні.