В Литві, 26 липня з ранку в приміщенні колишньої Веребейскої школи (Алітуський район) почався бунт нелегальних мігрантів. Вони відмовилися виконувати законні вимоги співробітників Служби громадської безпеки.

 

Конфлікт виник після того, як іракці заборонили іншим мігрантам брати доставлену їжу.

"Все почалося вранці, коли не дозволили роздавати мігрантам привезену їжу. Їжу не дозволили брати навіть дітям і підліткам, а також жінкам. Зараз привезли обід, і його не дають роздавати", - розповів Delfi  заступник директора адміністрації Алітуського муніципалітету Віргіліюс Пранскявічюс.

За словами мера Алітуського району Альгірдаса Врубляускаса, невдоволення серед мігрантів почало проявлятися ще в минулу п'ятницю - після того як в Веребеяї приїхали журналісти одного комерційного телеканалу.

"Побачивши відеокамери, вони швидко згадали про свої права, стали кричати freedom і висувати вимоги. Одна з них - надіслати лікаря який оглянув би всіх бажаючих, - ми виконали цю вимогу. Але інші вимоги, на зразок повернення телефонів - не в нашій компетенції", - сказав Врубляускас.

За словами Пранскявічюса, у вихідні мігранти трохи заспокоїлися, оскільки їм обіцяли, що їх вимоги розглянуть відповідальні особи. "Але з сьогоднішнього ранку й мови немає про переговори. Вони викинули їжу. Самі іракці  відмовляються, вони заборонили і іншим брати їжу. Єдина вимога - випустити їх з території", - сказав він.

Delfi отримав відео з записом подій, що відбувалися в понеділок вранці. На відео видно, в яких умовах живуть нелегали. "Там скрізь сміття, в туалетах екскременти ллються через край, мігранти не пускають працівників лагодити каналізацію. Зараз ми і самі боїмося посилати туди працівників, це небезпечно", - сказав Пранскявічюс. Зараз в Веребеяй чергують 16 співробітників Служби громадської безпеки. Вони працюють в жахливих умовах: чергують 8 годин, потім там же відпочивають в спальних мішках біля паркану. Потім - знову чергування. У них навіть немає нормальних умов для підтримки гігієни.