Група людей на автомобілях блокувала підступи до полігону в Руднінкай, де планують розмістити нелегальних мігрантів. Поліція силою відтіснила їх в сторону з дороги, що веде до полігону, повідомляє delfi.

 

Людей, які кілька годин блокували шлях, з дороги відтіснили поліцейські, були сутички з учасниками акції. За словами журналіста, одного чоловіка після сутички з поліцейським забрали і поклали на траву. Незабаром після цього люди декількома рядами живого ланцюга встали біля воріт полігону, щоб не пропустити вантажівку з необхідним обладнанням.

 

 

Однак прибула поліція по усуненню заворушень і розігнала людей, вантажівка проїхав на територію полігону.

Дорогу відразу ж обгородили STOP-стрічкою, її охороняє поліція, жителів просять прибрати машини і загрожують штрафами за паркування на траві.

На полігоні планують поселити близько 1500 мігрантів. За даними МВС, з самого ранку туди завезли обладнання для наметового табору, а учасники протесту заважали проїхати останнім вантажівкам.

За словами прес-секретаря глави МВС Агне Білотайте, ці дії, можливо, пов'язані з антидержавною діяльністю.

Литва шукає місця для розселення рекордної кількості нелегальних мігрантів. Цього року через Білорусь до Литви прийшло більше 2700 мігрантів, в основному з країн Близького Сходу і Африки.

Через наплив нелегальних мігрантів Литва оголосила надзвичайну ситуацію.

Посадові особи країни вважають, що такий потік міграції - це організована акція мінського режиму проти Литви.