Надзвичайний стан через наплив мігрантів в Литву може бути введено лише в крайньому випадку і зараз необхідності в цьому немає, заявив президент Гітанас Науседа.

 

За його словами, система внутрішніх справ ще не вичерпала всі наявні резерви для приборкання кризи. "Я уважно стежу за ситуацією, бачу ще чимало резервів, які могли б використовувати Міністерство внутрішніх справ і Служба охорони державного кордону для того, щоб проблеми вирішувалися, і лише в крайньому випадку і, без сумніву, за умови консультацій та роз'яснення населенню, ми могли б повернутися до питання про надзвичайний стан ", - сказав президент журналістам у вівторок на полігоні в Пабраде.

 

В умовах триваючої міграційної кризи Гітанас Науседа на цьому тижні запрошує лідерів парламентських партій закріпити принципи зовнішньої політики Литви. Таку зустріч він проводить тому, що частина політиків закликає відновити контакти з білоруським режимом. "Скоріше за все, ще на цьому тижні, в четвер, я запрошу до Президентського палацу керівників усіх парламентських партій (...) домовитися про ті принципи зовнішньої політики, які Литва сповідувала 30 років і яких буде дотримуватися і надалі", - сказав Г .Науседа.

"Те, що відбувається останнім часом, нагадує деяке, я б сказав, самодіяльне коригування зовнішньополітичного курсу (...), і це абсолютно неприйнятно. З диктатором ми не станемо говорити так, як він, можливо, розраховує, зовнішньополітичні принципи залишаться незмінними ", - додав він.

Г. Науседа заявив, що для деструктивної критики зараз не час, а пропозиції партій, як вирішити міграційну кризу, теж можна обговорити на зустрічі в Президентському палаці.

Цього року до Литви вже спробувало потрапити в цілому більше 2,8 тис.мігрантів, через їх наплив  Литва оголосила екстремальну ситуацію в державному масштабі.