«Зелена» влада продовжує реалізовувати кулуарно обіцяний президентом «кінець епохи бідності для олігархів» - і має намір в два рази підвищити в серпні тарифи на електроенергію, зауважив на своїй сторінці у facebook політолог Дмитрій Корнєйчук.

 

Політолог нагадав, що якщо до цього додати вже підняті тарифи на газ і плановане зростання тарифів на опалення на 30-40%, то українці в черговий раз переконалися: нинішня антинародна влада не збирається зупинятися в своїй жадібній стратегії витягнути останні гроші з кишень мешканців країни, які і так живуть за межею бідності по всім міжнародним показникам.

"Втім, рівень недовіри українців до Зеленського на рівні 52% (для двох років при владі - це рекордна цифра) чітко показує: люди прекрасно розуміють, хто саме несе персональну відповідальність за погіршення їх життя. Незважаючи на різні технологічні спроби Банкової перекласти відповідальність на повністю "ручні" монокоаліцію і Кабмін з "фунтів"", - додає Корнєйчук.

 

На думку експерта, найцинічніше, що більшість пунктів своєї передвиборчої програми (зниження тарифів, покарання корупціонерів, народовладдя, підвищення зарплат і пенсій, припинення експериментів над медициною і гуманітарної політики часів Порошенка) тодішній кандидат в президенти Зеленський без найменшого сорому взяв у лідера опозиції і двічі прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. І, як прогнозували заздалегідь багато експертів, не виконав. Навпаки, тільки продовжив і поглибив економічну антинародну політику Порошенка. Зробивши навіть те, на що не наважувався попередній президент - запуск дерибану землі, легалізація грального бізнесу, продаж стратегічних підприємств.

Власне, додає Корнєйчук, тому зараз більшість українців саме Тимошенко бачать альтернативою Зеленському.

"З одного боку, це відображається у постійному зростанні рейтингів Тимошенко і «Батьківщини». За рівнем довіри і по рейтингам партій Тимошенко вже друга в країні.

З іншого боку,  вже почалося протверезіння суспільства від міфів про «нові обличчя». І прийшло розуміння: якби Тимошенко стала президентом або прем'єром, то точно виконала б усі свої обіцянки - від зниження тарифів до реальної боротьби з корупцією", - пише експерт.

Політолог нагадує що, на відміну від Зеленського, який говорить і діє повністю навпаки в порівнянні з передвиборчими обіцянками, Тимошенко десятиліттями не змінює свою думку в ключових для країни питаннях. І Україна в черговий раз в цьому переконалася під час боротьби проти розпродажу нашої землі, яку очолила саме Тимошенко. І саме Тимошенко зараз бореться за зниження тарифів на газ, пропонуючи одночасно готові рішення, які дозволять продавати паливо українцям по 3 грн за куб, а не по 10-13 грн з доставкою.

"Давайте говорити відверто: Тимошенко - це той надійний, прогнозований і стабільний проукраїнський політик, на якого люди можуть покластися. Класичний політик і топ-управлінець, який завжди виконує  свої обіцянки людям, тому десятки років залишається в політиці з високими рейтингами", - додає експерт.

 

На думку Корнєйчука, українці втомилися щодня прокидатися в холодному поту при Зеленському і його «нових обличчях», не знаючи, що їх чекає. Чи підвищать знову в два рази тарифи на газ або електроенергію? Чи не виростуть в рази ціна на продукти харчування? Чи не введуть черговий локдаун, залишивши сотні тисяч людей без роботи? Як виживати на копійчану пенсію? Де брати гроші, щоб за свій рахунок лікуватися від коронавірусу?

"Тому зростання рейтингів Тимошенко, як системного опозиційного політика, тільки продовжиться. Це довгостроковий і зрозумілий тренд", - упевнений експерт.

Питання в іншому, резюмує Корнєйчук: чи готова «зелена» влада зрозуміти, що проти неї вже налаштована вся країна, тому треба терміново формувати Кабмін з професіоналів на чолі з Тимошенко? Або Банкова продовжить далі проводити тарифний геноцид і грабувати людей, дерибанити землю, красти сотнями мільярдів на «великих будівництвах», поки соціальні бунти в кращому випадку не змусять піти на дострокові вибори? А в гіршому - приведуть до непрогнозованих подій у воюючою країні.