Руслан Хомчак пішов з посади Головнокомандувача Збройними силами України. Хомчак залишив свою посаду за рішенням президента Володимира Зеленського.

 

Президент призначив на його місце Валерія Залужного.

Про це під час брифінгу повідомив прессекретар президента Сергій Никифоров.

"З посади йде головнокомандувач Збройних сил України Руслан Хомчак. Це - рішення президента. Володимир Зеленський не має сумнівів у патріотизмі, вірності присязі, фаховості Руслана Хомчака, але президент хоче бачити синергію між Міністерством оборони та Збройними силами України. Такої синергії ми, на жаль, не бачимо. Бачимо, навпаки, конфлікти", - зазначив Никифоров.

Він додав, що президент призначив на посаду головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, який донині обіймав посаду командувача оперативного командування "Північ".

"Руслан Хомчак переходить на посаду першого заступника секретаря РНБО, відповідно, з цієї посади йде чинний заступник Михайло Коваль", - зауважив прессекретар.

Станом на 18:30 відповідні укази про звільнення Хомчака та призначення Залужного відсутні на сайті Офісу президента.

 

Станом на 20:00 указ президента України Володимира Зеленського про призначення генерал-майора, командувача військ оперативного командування "Північ" Валерія Залужного головнокомандувачем Збройних сил України розміщено на сайті глави держави.

Відповідний указ Зеленського №320/2021 оприлюднено у вівторок, 27 липня.

"Призначити Залужного Валерія Федоровича головнокомандувачем Збройних сил України", - зазначено в тексті.

Попереднім указом №319/2021 Зеленський звільнив Руслана Хомчака з посади головнокомандувача ЗСУ.