Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська, яка відмовилася повернутися з Токіо до Білорусі після тиску адміністрації та тренера олімпійської збірної, провела у Варшаві пресконференцію, повідомляє "Свабода".

 

Увечері 5 серпня Христина Тимановська прибула до Варшави. Заступник міністра закордонних справ Польщі Мартін Пшидах раніше заявив, що Тимановська отримала польську гуманітарну візу. Він також додав, що Польща "зробить усе можливе, щоб допомогти їй продовжити спортивну кар'єру".

Її чоловік Арсеній Зданевич також отримав польську гуманітарну візу, в інтерв'ю "Свободі" він підтвердив свою візу і сказав, що він все ще в Києві і не повідомлятиме, коли їде до Польщі - "для власної безпеки".

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) напередодні оголосив, що розпочав дисциплінарне розслідування та складає список свідків у справі білоруської спортсменки.

 

 

На початку пресконференції Тимановська подякувала владі Японії за безпеку та польській владі за запрошення. Потім вона заявила, що рідні порадила їй не повертатися до Білорусі через можливі проблеми, які можуть чекати її вдома.

Вона підтвердила, що ситуація стала для неї шоком, оскільки спочатку це була виключно спортивний суперечка.

Христина поки не думає про політичний притулок. Її рішення приїхати до Польщі значною мірою продиктовано порадою її батька, якому, можливо, буде легше приїхати до Польщі на зустріч з донькою, ніж у будь - яку іншу країну.

Тимановська планувала взяти участь у змаганнях, обговорила з менеджером обставини виїзду з Білорусі, а також закінчення навчання. Але зараз плани змінилися.

Спортсменка також зазначила, що її батьки повідомили їй про продовження цькування з боку державних ЗМІ, де вони зазначають, що вона не скористалася можливістю позмагатись на Олімпіаді. На одному з ресурсів був дзвінок із посиланням на Instagram Тимановської та погрозами.

Вона сподівається залишитися в Польщі, але це залежить від її чоловіка, який незабаром приїде туди з України. Христина вірить, що зможе продовжити спортивну кар'єру, а її чоловік знайде роботу в цій країні. Спортсменка також зазначила, що стан її батька, який має проблеми з серцем, погіршився за останні дні. Але батьки запевняють доньку, що вони тримаються.

 

Питання у справі Тимановської буде розглянуто 6 серпня. Як відомо, МОК розпочав дисциплінарне розслідування щодо поведінки адміністрації збірної Білорусі.

Тимановська закликала білорусів не мовчати про проблеми та чинити опір тиску, який на них чиниться.

Якщо хтось із спортсменів вирішить виїхати з Білорусі, ми неодмінно допоможемо їм, сказала Тимановська, її підтримав Павло Латушко, який згадував про Фонд «Солідарність спорту».

Тимановська також заявила, що збирається брати участь у марафоні Свободи 9 серпня.

На закінчення Тимановська ще раз зазначила, що була шокована цими подіями, але сподівалася, що її найкращі дні ще попереду. Вона показала футболку з написом: "Я просто хочу бігати".