Головний лікар Пентагону попередив американців, що, незважаючи на інтенсивну кампанію по боротьбі з пандемією, коронавірус не втече.

За його словами, як і інші віруси, COVID-19 «буде частиною нашої реальності ще довгий час», пише ГА.


Генерал-лейтенант Рональд Плейс, глава Управління охорони здоров'я Пентагону, заявив про це, виступаючи на конференції «Море - Повітря - Космос» (Sea Air Space) в Нешенел-Харбор в Меріленді.

Плейс сказав, що коронавірус, що викликає COVID-19, і інші віруси, подібні до нього, ймовірно, збережуться в навколишньому середовищі і продовжать мутувати.

«Нам доведеться мати з цим справу», - заявив він учасникам конференції.


За даними Reuters, число випадків коронавірусу у всьому світі в середу перевищило 200 мільйонів.

На думку Плейса, ситуація з пандемією в США зараз «нормальна, але не відмінна».

«Мені здається, багато хто з нас вірять в те, що COVID-19 піде, але це помилка, - зазначив він. - Він не піде, так само як не йде грип. Багато вірусів мають тенденцію мутувати і робити те, що їх підтримує ».

За словами генерала, люди повинні відчувати себе спокійно з медичної командою міністерства оборони, завдяки їх прагненню до нових досліджень.  Він зазначив, що медичні дослідження є безперервним процесом вдосконалення.


У військово-науковому плані COVID-19 є біологічним подією, а вакцину від COVID-19 потрібно розглядати як біологічний бронежилет, сказав він.

Кілька хороших вакцин були розроблені в США «не завдяки якомусь магічному мисленню у розробників навесні 2020 року», сказав Плейс.

«Ця робота була заснована на багаторічних, іноді більш ніж десятирічних дослідженнях про те, як вивести методологію вакцинації на новий рівень», - зазначив генерал.

За його словами, в області вакцин був досягнутий величезний прогрес.

«Думаю, що ми опинимося в ситуації, коли не будемо весь час говорити про COVID-19», - сказав Плейс.

Однак він попередив, що такий душевний спокій навряд чи прийде в цьому році.
«Ми опинимося в ситуації, коли з'явиться інше інфекційне захворювання, про яке ми будемо турбуватися або думати », - заявив Плейс.