У четвер поновилося укладання колючого дроту, так званої концертини, на кордоні Литви з Білоруссю.

 

Міністр внутрішніх справ  Литви Агне Білотайте повідомила, що зараз дроту вистачить, щоб укласти на ділянці протяжністю 20 км.

"Зараз у нас близько 140 км колючого, ріжучого дроту або концертини. Оскільки прийнято рішення укладати її не в два поверхи, як це робилося, а в шість смуг, в такому випадку концертини у нас реально 20 км", - сказала міністр журналістам у четвер .

За її словами, дріт укладають військові, планується залучити шляховиків, а також бригади з приватного сектора.

Як каже міністр, через місяць очікується отримання додаткових 100 км концертини з України, ще стільки ж Литва отримає з Естонії. "Ми сподіваємося, що найближчим часом у нас буде і та велика закупівля, яка охоплює придбання решти концертини, а також деталі монтажу і самі монтажні роботи", - сказала вона журналістам.

 

Раніше повідомлялося, що поки використано близько 5 км концертини, проте вона укладається в кілька шарів, так що на кордоні в районі Друскінінкай нею покритий ділянку приблизно 1,5 км. Міністр в четвер відмовилася назвати, яка протяжність ділянки кордону, вже покритого колючим дротом, звернувши увагу на те, що "недружній сусід" може використовувати цю інформацію проти Литви.

Прес-аташе головнокомандувача армією Рута Монтвілайте повідомила, що поки важко сказати, якою буде протяжність колючого загородження з наявних на сьогоднішній день матеріалів, тому що це залежить від різних факторів.

"Первісна оцінка - близько 20 км. Буде зводитися паркан типу 3/2/1 (внизу три мотки дроту, на них два мотки, на самому верху - один), і виходить форма конуса", - додала вона.

Міністр  Білотайте раніше на цьому тижні розповідала, що таке загородження з колючого дроту, вибудуване в формі піраміди, буде набагато ефективніше. До цього дріт укладали в два ряди.