Конституційна рада Франції схвалила посилення обмежень, спрямованих на протидію коронавірусу SARS-CoV-2. У четвер, 5 серпня, члени ради визнали конституційними правила, прийняті парламентом країни і викликали хвилю невдоволення і масові протести. Таким чином, розширення зони застосування "ковід-паспортів" і вимога обов'язкової вакцинації медпрацівників повинні вступити в силу, як і планувалося, з 9 серпня.

 

 

Охоронці конституції прийшли до висновку, що "санітарний паспорт" є збалансований компроміс між громадянськими свободами в громадській сфері і охороною здоров'я.

Починаючи з понеділка цей документ, що містить інформацію про перенесене захворювання COVID-19, вакцинацію від коронавірусу або негативний тест,  необхідний для входу в ресторани і кафе, поїзди, літаки, автобуси далекого прямування, медичні установи, деякі торговельні центри, ярмарки та виставкові комплекси. З липня ці правила вже діють для установ культури і дозвілля.

 

 


Члени Конституційної ради, однак, підкреслили, що нові правила відвідування медзакладів не повинні привести до того, що люди, які потребують медичної допомоги, не зможуть її отримати. Вони також відхилили положення закону, яке дозволило б достроково звільняти тимчасових працівників без "паспорта здоров'я".

 

 

 

25 липня законопроект схвалив Сенат, на наступний день його підтримали Національні збори. Винісши документ на розгляд вищого конституційного органу країни - Конституційної ради, опозиція марно намагалася запобігти його вступу в силу. Ліві депутати вбачають у новому пакеті заходів небезпеку для принципу рівності всіх громадян, заявляючи про те, що в більш бідних верствах населення частка людей, що пройшли вакцинацію менше, ніж в багатших.

Масові демонстрації проти посилення заходів, спрямованих на боротьбу з поширенням коронавірусу, проходили у Франції троє вихідних поспіль. Тільки 31 липня більше ніж в 180 протестних акціях по всій країні взяли участь приблизно 204 тисячі чоловік. У Парижі сталися сутички між агресивно налаштованими демонстрантами і поліцейськими. В результаті сутичок постраждали кілька правоохоронців.