Кабінет міністрів не планує запроваджувати обов'язкову вакцинацію проти коронавірусу. Натомість уряд хоче мотивувати людей робити щеплення.


"Ми будемо мотивувати людей. Соцрекламою, мотивуючими факторами. Ми не можемо вводити обов'язкову вакцинацію для окремої людини, але можемо вводити обов'язок вакцинації навчального закладу, і батьки цього вимагають", - зазначив під час пресконференції прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

При цьому він наголосив, що у разі запровадження "жовтої" зони, заклади зможуть працювати тільки за умови наявності щеплень у колективів та відвідувачів.

"Ми говоримо, що в "жовтій" зоні все може працювати, за умови, що колектив провакцинований щонайменше першою дозою і відвідувачі провакциновані щонайменше першою дозою", - зазначив голова уряду.

Він також повідомив, що ймовірно, наступного року буде ревакцинація, оскільки можуть з'являтися нові штами хвороби.

 

Також Шмигаль повідомив, що громадський транспорт не зупинятимуть у разі введення "червоної" зони адаптивного карантину. Але водії та інший персонал повинні бути вакциновані від COVID.

"Щодо транспорту, ми будемо вимагати вакцинації водіїв і працівників. Тут підхід буде для всіх однаковим - колективи повинні бути вакцинованими. У "жовтій" зоні мінімум одна доза, в "червоній" зоні - дві дози вакцини. Що стосується пасажирів, буде зберігатися масочний режим, соціальна дистанція. У громадському транспорті вимагати сертифікати - це недоцільно", - зазначив він.

Прем'єр уточнив, що закривати транспортне сполучення в "червоних" зонах не планується. Але основні параметри адаптивного карантину залишаються без змін.