Балтійські країни та Польща стурбовані проведенням спільних російсько-білоруських військових навчань "Захід - 2021" у своїх кордонів. Вони вважають, що ці дії загрожують їх суверенітету.

 

 

Напередодні в Ризі пройшла зустріч міністрів закордонних справ і оборони Польщі та країн Балтії. На ній глава польського МЗС Збігнєв Рау зазначив, що в силу географічного положення та загальної історії Польща і країни Прибалтики однаково оцінюють міжнародну ситуацію.

Міністр оборони Маріуш Блащак сказав, що Польща та країни Балтії мають справу насамперед з агресивною політикою Росії. Він нагадав про напад Москви на Грузію та Україну і додав, що Польща та країни Балтії послідовно змінюють свою інтероперабельність та співпрацюють між собою. «Це особливо важливо в контексті навчань "Запад", які включають спробу Білорусі спровокувати міграційну кризу», - наголосив він.

Міністр національної оборони сказав, що Польща, Литва та Латвія постраждали від однотипної гібридної атаки. «Разом ми маємо відповісти на ці загрози», - промовив міністр. Маріуш Блащак також нагадав, що у 2015 мігранти потрапили до Західної Європи за маршрутом, що пролягав із півдня, а сьогодні Білорусь намагається прокласти інший маршрут. Міністр зазначив, що Польща виступає проти таких дій.

Маріуш Блащак також вказав на загрози, пов'язані з дезінформацією та кібератаками. «Усі наші країни постраждали від таких атак, тому ми обмінюємося інформацією та досвідом один з одним», - зазначив міністр.

 

У зв'язку з цим країни ЄС пропонують зосередити увагу на безпеці зовнішніх кордонів і запобіганню нелегальній міграції, а не на усуненню наслідків від її неконтрольованих потоків.