Один із районних судів Києва дозволив прокурорам Соломенської районної прокуратури вилучити у оператора мобільного зв'язку документи з особистою інформацією, місцем проживання та паспортними даними громадянина, який нібито погрожував працівнику громадської безпеки УМВС Мінська.

 

Запит на цю інформацію надіслали "компетентні органи" Білорусі для "всебічного розслідування" справи, яка було порушена 4 грудня 2020 року Мінським районним відділом Слідчого комітету Білорусі на прохання поліцейської, повідомляє "Свабода".

Потерпіла повідомила, що вранці 4 грудня 2020 року вона отримала повідомлення з українського номера телефону через Telegram, у якому її «ображали та погрожували застосовувати насильство для запобігання її законній діяльності, змушуючи її змінити роботу, а також помститися за виконання нею службових обов'язків ».

Якщо мобільний оператор відмовляється розкривати інформацію про свого абонента та розкривати його особисті дані та інформацію про дзвінки, суд може дозволити обшук та вилучення всіх необхідних документів.

 

Це третій випадок, який став відомий завдяки публікації судових рішень, коли Україна погодилася допомогти "компетентним органам Білорусі" у пошуку громадян, які після масових репресій проти протестувальників нібито погрожували правоохоронцям.

Україна погодилася передати перші такі документи начальнику Головного управління ДАІ в Білорусі Дмитру Карзюку та заступнику командира Вітебського ОМОНу Віталію Кушнеру у рамках кримінальної справи про загрозу насильства . Прокуратура України не повідомляє про результати.

Відомо, що з початку 2021 року Україна передала Мінську 16 громадян Білорусі за механізмом екстрадиції. Проте Київ не уточнює, на яких підставах ці громадяни зазнавали переслідувань у Білорусі. Десятки справ про екстрадицію білоруських громадян, розшукуваних за економічні та кримінальні правопорушення, наразі перебувають на розгляді в українських судах. Зазвичай такі випадки тривають кілька років.