У Латвії, в ході навчань Namejs-2021  на вулицях Риги з'явилися військовослужбовці Національних збройних сил Латвії, які не просто імітували виконання бойових завдань, а й вели стрілянину холостими патронами. Незважаючи на те, що Міністерство оборони попереджало про проведення навчань, такі дії військових викликали у деяких жителів міста різку реакцію.

 

Навчання Namejs 2021 проходять по всій Латвії з 30 серпня по 3 жовтня. 6 вересня розпочалась активна фаза навчань поза військовими об'єктами: її мета - максимально наблизити навчальну задачу до реальної обстановки.

Під час навчань військовослужбовці 1-ї Ризької бригади проводили патрулювання, влаштовували укриття,  бази і контрольно-пропускні пункти, а також виконували інші навчальні завдання на вулицях міста.  Раніше міністерство оборони попереджало, що "під час навчань поза полігонів будуть використовуватися тільки навчальна амуніція і імітації бойових засобів, які створюють шум, але не загрожують здоров'ю і життю людей".

 

 

Тим не менш, деякі епізоди навчань на вулицях Риги - зокрема момент, який потрапив на відео, коли військовослужбовці вели вогонь холостими патронами в присутності випадкових перехожих - в міністерстві оборони назвали "невдалим збігом обставин". Представник міністерства Каспарс Галкінс в коментарі для Delfi приніс вибачення у зв'язку з тим, що трапилося. "У реальному житті все  змішалося. Намагаємося наскільки можемо інформувати суспільство. Після навчань проаналізуємо всі обставини, але наші тренування в міському середовищі безцінні і необхідні в будь-яких умовах", - повідомив через Twitter міністр оборони Латвії Артіс Пабрікс.

 

 

За словами Галкінса, навчання регулярно проходять за межами військових об'єктів, в тому числі в містах на заздалегідь узгоджених територіях. Це робиться для того, щоб поліпшити підготовку військових та тероборони і максимально наблизити сценарій до реальної ситуації.

"Під час навчання можуть виникнути непередбачені ситуації, перед військовими не було мети налякати когось із жителів. Міноборони закликає жителів з розумінням поставитися до навчань", - додали в МО Латвії.