Європейський Союз виступає за діалог з урядом Афганістану, сформованим  радикальним ісламістським рухом "Талібан". Про це заявив в Європарламенті у вівторок, 14 вересня, верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.

 

За його словами, криза в Афганістані не закінчилася. Боррель зазначив: "Ціни на продовольство зростають. Фінансова система стрімко падає. Європейська Комісія вирішила помножити свою допомогу на 4, з 50 до 200 мільйонів євро. У 4 рази більше, але це все одно крапля води в океані" "Щоб мати будь -який шанс вплинути на події, у нас немає іншого вибору, окрім як спілкуватися з" Талібаном ". Пов'язати це не означає визнання. Це означає говорити, обговорювати та домовлятися - коли це можливо".

Глава зовнішньополітичної структури Євросоюзу зазначив, що Брюссель має намір продовжувати гуманітарну допомогу народу Афганістану, а також уважно стежити за тим, як нова влада править країною.

Зокрема, для ЄС важливо дотримання прав людини і права на освіту для жінок і дітей. "Можливо, говорити про права людини - це чистий оксюморон, але ми повинні запитати їх про це", - зазначив Жозеп Боррель.

Він також вказав, що Євросоюзу слід бути готовим до хвилі біженців з Афганістану, якщо таліби дозволять виїхати звідти всім бажаючим. Проте, такого сильного припливу, як в 2015 році, коли багато людей втекли з Сирії, не очікується, вважає Боррель.