Карантин в Україні працюватиме за новими правилами.

Кабмін опублікував постанову, яка 13 вересня оновила карантинні правила та запровадила жовті та зелені COVID-сертифікати - чинності нові норми набувають 20 вересня, хоча мали через тиждень після публікації постанови, тобто 21 вересня. 

 

Цією постановою бізнесу дозволили під час перебування регіону у жовтій зоні самостійно обирати: обслуговувати лише вакцинованих осіб або ж всіх, але з дотриманням обмежень жовтої зони. 

Також запровадили жовті та зелені COVID-сертифікати. Перші можуть отримати ті, хто щепився однією дозою вакцини від коронавірусу, зелений - завершив повний курс вакцинації. 

Важливою умовою роботи закладів в жовтій зоні є вакцинація від коронавірусу щонайменше 80% співробітників закладу принаймні однією дозою вакцини. Тобто для того, щоб працювати у як мінімум 80% співробітників закладу мають бути жовті або зелені сертифікати. 

Для роботи в червоній зоні - повністю вакцинованими мають бути 100% співробітників. Послуги в цій зоні також зможуть надаватись лише повністю вакцинованим, на відміну від жовтої зони, де бізнес зможе обирати, кого обслуговувати - лише вакцинованих (частково і повністю), але без обмежень, чи всім охочих. 

 

Відповідно до нових правил, COVID-сертифікатів буде два: "жовтий" або "зелений". Документ міститиме дані про вакцинацію, а також про негативний тест (діє 72 години) або одужання.

"Жовтий" сертифікат видаватиметься після першого щеплення, а "зелений" - після другого. COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі.

 

Наявність "жовтого" чи "зеленого" сертифіката про вакцинацію або одужання від COVID-19 звільняє від необхідності проходити самоізоляцію при перетині кордону.  Це стосується й тих, хто прибувають з тимчасово окупованих територій.

 

Для того, щоб нові правила почали фактично діяти - необхідне рішення ТЕБ НС про переведення України до жовтої зони карантину, оскільки нові норми стосуються жовтого та червоного рівнів. Наразі невідомо, коли державна комісія збереться.