Між лідерами талібів виникла серйозна сутичка щодо складу нового уряду  в Афганістані, повідомили ВВС джерела серед  талібів.


За їх словами, суперечка між співзасновником угруповання муллою Абдул Гані Барадар та членом кабінету сталася у президентському палаці.
Були непідтверджені повідомлення про розбіжності у керівництві Талібану з тих пір, як пан Барадар зник з поля зору громадськості останніми днями.

Вони були офіційно відхилені.

 

Також «Талібан» заперечив заяви про те, що  мулла Абдул Гані Барадар був убитий під час перестрілки з іншим високопосадовцем угруповання під час згадуваної суперечки про розподіл влади в тимчасовому уряді талібів.

Представник «Талібану» Сухейль Шагін стверджує, що Барадар, нещодавно призначений віце-прем'єр-міністром уряду талібів, «опублікував голосове повідомлення», в якому нібито «відкидає твердження про те, що був поранений або загинув у сутичці».

«Він каже, що вони брехливі і абсолютно безпідставні», - йдеться в заяві Шагіна.

«Талібан» також оприлюднив фотографії написаної від руки записки про те, що Барадар нібито нещодавно вилетів з Кабула до Кандагару. Але інформація, яку оприлюднили таліби, лише спровокувала припущення про його долю.

Угруповання оприлюднило відео, яке, як він стверджує, Барадар зняв на нещодавній нараді в Кандагарі на півдні Афганістану, але на кадрах видно лише потилицю чоловіка.

Таліби також оприлюднили фотографії Барадара, які, за їхнім твердженням, були зроблені нещодавно. Але дату, коли були зроблені ці фотографії, неможливо об'єктивно підтвердити.

 

Верховного лідера «Талібану» муллу Хайбатуллу Ахундзаду також не бачили на публіці з того часу, як 15 серпня таліби захопили Кабул. На минулому тижні було опубліковано письмову заяву від імені Хайбатулли, яка проголошувала тимчасовий уряд талібів.

Два тижні тому Барадара вважали ймовірним головою тимчасового уряду талібів.

 

Мулла Барадар був першим лідером талібів, який безпосередньо спілкувався з президентом США після телефонної розмови з Дональдом Трампом у 2020 році. Перед цим він підписав  угоду в Досі про виведення американських військ від імені талібів.

 

 


Минулого місяця таліби захопили контроль над Афганістаном і з тих пір оголосили країну "Ісламським еміратом". Їх новий тимчасовий кабінет повністю чоловічий і складається з вищих діячів талібів, деякі з яких відомі своїми атаками на американські війська за останні два десятиліття.
Одне джерело "Талібану" повідомило BBC Pashto, що пан Барадар та Халіл ур -Рахман Хакані - міністр у справах біженців та видатна особа у войовничій мережі "Хакані" - обмінялися різкими словами, коли їхні послідовники посварилися один з одним поблизу.