Станом на 14 вересня в Україні немає прострочених вакцин. У разі їх наявності - Міністерство охорони здоров'я відкличуть такі дози щеплень і утилізують.


Про це повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко в ефірі "ТСН".

"Дивіться, питання в тому, що у нас жодної вакцини, яка з протермінованим терміном, вона не використовується на території нашої держави. Є система фармаконагляду, яка чітко відслідковує і є чітке розуміння коли і яка вакцина повинна використатись", - заявив Ляшко.

За його словами, зараз всі вакцини від коронавірусу в Україні, крім CoronaVac, термін дії якої становить 24 місяці, мають термін придатності до 6 місяців: "Ми уважно за цим слідкуємо і жодна вакцина, яка не буде використана до закінчення терміну придатності, не буде в обігу, вона буде відкликана і буде утилізована встановленим вимогам".

Водночас він додав, що в України на сьогодні є 11 млн доз вакцин від коронавірусу, "чого достатньо, щоб провакцинувати українців".

 

Також постановою Кабміну встановлено вигляд нових міжнародних COVID-сертифікатів.

Так, нові сертифікати будуть містити інформацію про щеплення від коронавірусу, негативний ПЛР-тест, а також про одужання від COVID-19. На сертифікатах будуть QR-коди, за допомогою яких можна буде перевірити правдивість документу.

Також на сертифікатах буде вказано ПІБ його власника, унікальний номер документа, виробник вакцини або тесту на COVID-19, дата щеплення або забору зразка для тестування та країна, де робили тест чи щеплення.

Сертифікати будуть як цифровими, так і мати паперову форму. Сертифікати можуть друкуватися на папері будь-якого кольору.

Паперовий сертифікат