Майже через 18 місяців Нідерланди роблять великий крок до повернення до нормального життя в умовах пандемії коронавірусу. Як заявив у вівторок, 14 вересня, прем'єр-міністр країни Марк Рютте, з 25 вересня в королівстві скасують обов'язкове правило дотримання соціальної дистанції в 1,5 метри, що дозволить відвідувати концерти, театри, ресторани і кафе більшій кількості людей. Зокрема, вперше з весни 2020 року матчі вищого футбольного дивізіону країни пройдуть при повних стадіонах.


У той же час відвідувачі закладів громадського харчування, культурних і спортивних заходів повинні пред'являти так звані "ковід-паспорти" з відміткою про щеплення, або довідку про те, що вони перехворіли коронавірусом, або негативний тест на коронавірус.

При цьому глава уряду закликав співгромадян до обережності. "Це не той день, коли все знову буде так, як до пандемії коронавірусу, тому що ще занадто багато нових випадків інфікування, і занадто багато людей все ще знаходяться в лікарнях", - вказав Рютте. За його словами, зберігається висока невизначеність розвитку інфекції восени.

 

З введенням "ковід-паспортів" влада країни має намір стимулювати процес вакцинації. На сьогоднішній день вакциновані близько близько 70 відсотків голландців. Показник інфікування зараз становить близько 100 нових випадків на 100 тисяч жителів за сім днів, на минулому тижні він незначно зменшився. За оцінками медиків, великими вогнищами інфекції в даний час є школи.