Прем'єр-міністр Гаїті Аріель Генрі звільнив головного прокурора прокуратури після того, як він ідентифікував його як можливу особу, причетну до вбивства президента Жовенеля Моїза. За словами прокурора Бед-Форда Клода, телефонні записи свідчать, що Генрі протягом кількох годин після вбивства телефонував підозрюваному організатору, який стояв за нападом.


Моїз був убитий у своєму будинку в столиці Гаїті Порт-о-Пренс на початку липня . Заарештовано понад 40 підозрюваних, у тому числі 18 колумбійців. Головний підозрюваний - Джозеф Фелікс Бадіо, який працював у Міністерстві юстиції до травня цього року і, як вважається, планував замах на вбивство. Відтоді він втік і розшукується поліцією.

Генрі, який був призначений прем'єр-міністром за день до вбивства Моїза, отримав від прокурора прохання пояснити його контакт з Бадіо в суді. Генрі це не сподобалося: він назвав це "тактикою відволікання", яка допоможе справжнім злочинцям уникнути покарання.

"Прокурору погрожують"

Прем'єр-міністру вчора повідомили, що йому більше не дозволяють залишати країну через підозру у причетності до вбивства. Через кілька годин Генрі надіслав лист прокурору Клоду про те, що його усунуто з посади. Незрозуміло, чи дійсно прем'єр-міністр зараз може звільнити прокурора.

Також невідомо, чи має звільнення Клода наслідки для судового розслідування вбивства. Він ще не відповів на заяву про звільнення. Безпека прокурора була значно посилена у зв'язку з "важливими та тривожними" погрозами на його адресу, повідомляє міністерство юстиції Гаїті.

Вбивство президента Моїза занурило Гаїті, яке десятиліттями страждало від бідності та насильства, у глибоку політичну кризу. Минулого місяця країну також вразив потужний землетрус , в результаті якого загинули сотні людей.