Голова Об'єднаного комітету начальників штабів армії США Марк Міллі, побоюючись, що президент США Дональд Трамп почне війну проти Китаю, таємно прийняв запобіжні заходи, повідомили у вівторок, 14 вересня американські ЗМІ з посиланням на копію ще не виданої книги "Загроза", написаної журналістами-розслідувачами Бобом Вудворт і Робертом Костою, пише DW.


Як випливає з книги, Міллі в обхід Трампа зв'язався з китайським колегою і наказав своїм командирам не виконувати наказу Трампа про нанесення ядерного удару по Китаю, якщо такий надійде. У перший раз Міллі зв'язався з китайським генералом Лі Зуоценом 30 жовтня 2020 року - за кілька днів до виборів президента США і сказав йому: "Генерал Лі, я вас запевняю, що адміністрація США стабільна і все буде в порядку. Ми не будемо на вас нападати або проводити проти вас будь-які військові операції ".

Через два місяці, після того, як прихильники Трампа на початку січня штурмували будівлю Конгресу США, Міллі знову подзвонив Лі, щоб запевнити його в тому, що "ми на сто відсотків стабільні і все добре". Щоб заспокоїти Китай, Міллі навіть розпорядився про відстрочку американських військових навчань. Він також наказав своїм командирам не виконувати наказу Трампа про нанесення ядерного удару без консультацій з ним і з метою запобігання ірраціональних вчинків екс-президента радився з керівництвом ЦРУ і АНБ.

Пентагон відмовився від коментарів. Книга "Загроза" надійде в продаж 21 вересня.Тим часом Дональд Трамп 14 вересня випустив заяву, в якій різко розкритикував Міллі за хаотичне виведення американських військ з Афганістану. "Я вважаю, що йому буде пред'явлено звинувачення про державну зраду, оскільки він вів переговори зі своїм китайським колегою за спиною президента", - заявив Трамп.

При цьому колишній президент США спростував твердження про можливі плани завдати удару по Китаю. Трамп, слова якого наводить видання The Hill, заявив, що книга була "сфабрикована слабким і неефективним генералом разом з двома авторами, яким я відмовився давати інтерв'ю, тому що вони пишуть вигадка, а не факти". За його словами, він "ніколи навіть не думав про напад на Китай - і Китай це знає".
"Люди, які сфабрикували цю історію, хворі і божевільні, і люди, які її друкують, такі ж ...", - додав Трамп.