Попередження США з приводу переховування кіберзлочинців в Росії, зроблені президенту Володимиру Путіну, схоже, не справили належного ефекту, вважають представники правоохоронних органів і служб кібербезпеки США.


«Немає ніяких ознак того, що російський уряд вжив заходів щодо припинення діяльності суб'єктів, що використовують програми-вимагачі, які діють в сприятливому середовищі, яке там створене», - заявив заступник директора ФБР Пол Еббейт, виступаючи на саміті розвідувальних служб під Вашингтоном.

«Ми просили про допомогу і співробітництво щодо тих, хто, як ми знаємо, знаходиться в Росії, проти кого у нас є обвинувальні висновки, і ми не побачили ніяких дій, - сказав Еббейт. - Так що я б сказав, що в цьому відношенні нічого не змінилося ».


Президент США Джо Байден двічі закликав російського лідера вжити заходів проти кіберзлочинців, що діють з Росії - спочатку на саміті в Женеві в червні, а місяцем пізніше в телефонній розмові.

Після перших переговорів високопоставлені співробітники Білого дому відзначили зниження кількості атак з використанням програм-вимагачів, але не наважувалися зв'язати ці зміни з будь-якими діями Москви.

«Нинішню відсутність кримінальної активності не слід плутати з твердим наведенням ладу, - заявив національний директор з кібербезпеки Кріс Інгліс пізніше у вівторок.

«Є відчуття, що ми можемо випустити кілька кіберпуль і вирватися з цієї ситуації. Це буде корисно в певних обставинах, якщо ми можемо зробити точний постріл по кіберагрессору і вибити його з мережі, - сказав Інгліс. - Це ніяк не відіб'ється на керівництві, яке потурає цьому ».


Кремль неодноразово заперечував свою причетність до серії атак із застосуванням програм-вимагачів і кібератак проти американських компаній і інфраструктури.

США звинуватили Росію та розташовані в Росії суб'єкти в серії гучних атак, включаючи хакерську атаку на американського розробника програмного забезпечення SolarWinds в грудні 2020 року і атаку на найбільшого оператора паливопровода в США, компанію Colonial Pipeline, 7 травня.

Відповідаючи на питання, чи дійшли США до тієї точки, коли вони готові вжити заходів проти Росії, глава Кібернетичного командування США заявив, що він покладається на Білий дім в цьому питанні.

«Очевидно, що це вирішувати президенту, - сказав генерал Пол Накасоне. - Але такі варіанти, безумовно, будуть представлені йому на розгляд ».