До Пакистану прибули збірні команди афганських дівчат, їх тренери та їх сім'ї. Групу, яка складається з близько 80 осіб, прийняла Пакистанська футбольна асоціація в Лахорі.  До команд входять діти віком до 14, до 16 та до 18 років.

Спочатку група намагалася втекти через аеропорт Кабула. Теракти в кінці минулого місяця змусили їх придумати інший маршрут. Вчора їм вдалося по суші дістатися кордону з сусіднім Пакистаном.

 

Британський новинний сайт The Independent вчора писав, що колишній гравець чоловічої збірної Пакистану звернувся до прем'єр-міністра країни Імрана Хана. У листі він попросив надати  тимчасові візи.

"Ці молоді спортсмени знаходяться під великим ризиком, тому що вони грають у футбол і змагаються на публічних турнірах", - написав він. Кажуть, що таліби шукали їх, зокрема на місцях тренування та в готелях.

 

За попереднього режиму талібів (1996-2001) жінкам та дівчатам категорично заборонялося працювати, навчатися та займатися спортом. У сфері спорту це, схоже, нічим не відрізняється за нового режиму. "Іслам та Ісламський Емірат Афганістану не дозволяють жінкам грати в крикет або будь -який інший вид спорту на публіці", - сказав представник талібів австралійському телеканалу.

Багато афганських жінок, які грали або грали у футбол, втекли після того, як таліби прийшли до влади. Колишня капітан національної збірної порадила гравцям спалити футбольне спорядження та припинити користуватися соціальними мережами.

На фото AFP: прибуття афганської жіночої команди до Пакистану