Поліція проводить досудові розслідування про крадіжки, пограбування, нанесення тілесних ушкоджень в таборах нелегальних мігрантів на території Литви.

 

Про це в середу повідомив на засіданні парламентського Комітету з питань національної безпеки і оборони (КНБО) заступник генерального комісара поліції Арунас Паулаускас, пише delfi.

"Поліція постійно спостерігає за ситуацією в таборах мігрантів, (...) ці негативні процеси мають місце в таборах", - сказав він. Реагуючи на публікацію новинного порталу 15min.lt про те, що в таборі для мігрантів в Руднінкай  формується система каст, має місце сексуальна експлуатація, а деякі незаможні мігранти змушені займатися проституцією, А. Паулаускас сказав, що заяв, пов'язаних із сексуальним насиллям, поліція не отримувала, тому не починала і розслідування.

"У нас немає ні очей, ні можливостей отримати повноцінну інформацію про те, що відбувається всередині", - сказав він. "Найчастіше ми отримуємо (інформацію - ред.) на рівні чуток, наприклад, про Алітусский аеродром, де розміщені переважно громадяни країн Африки, про те, що має місце торгівля людьми, проституція. Направляємо співробітників з перекладачами, щоб спробували хоча б превентивно інформувати  мігрантів, які перебували там, як можна зв'язатися з поліцією, щоб не мовчали, так як без їх бажання повідомити поліції найчастіше ніякої процес неможливий ", - розповів заступник генкоміссара.

Він підтвердив, що в таборах з'явилися неформальні лідери, "вони ділять кращі продукти харчування, вирішують, кому віддати який одяг і так далі ".

"Ці лідери забезпечують цей крихкий мир всередині, якщо вони говорять, давайте не будемо бунтувати, то все спокійно, якщо вони говорять - повстаємо, тоді і повстають", - розповів один з керівників поліції.

 

Керівник за програмами Литовського Червоного Хреста Егле Самуховайте сказала, що така ситуація по суті обумовлена ​​тим, як були розселені мігранти. І представники неурядових організацій, і представники поліції закликали Службу охорони державного кордону Литви при переселенні мігрантів в контейнерні містечка або інші приміщення уважніше відбирати, кого можна селити разом, а кого не можна - виходячи з етнічних, расових, релігійних, гендерних міркувань.

Головний прокурор Департаменту карного переслідування Генеральної прокуратури  інформував, що сформована група прокурорів для розслідування незаконного переправлення людей через кордон. 

В Литву в цьому році незаконно через кордон з Білоруссю потрапило понад 4,1 тис. мігрантів. Більшість з них - жителі Іраку. Вільнюс звинувачує мінський режим в організації потоків мігрантів та називає це гібридної агресією. Через це в країні оголошена екстремальна ситуація.