15 вересня пройшла презентація попередніх результатів дев'ятої Міжнародної моніторингової місії у зоні бойових дій на сході України. Моніторинг проводить благодійний фонд "Восток SOS" за підтримки німецької організації DRA та за фінансування Міністерства закордонних справ Німеччини.

 

Виконавчий директор благодійного фонду "Восток SOS" Костянтин Рєуцький розповів, що цього року у фокусі моніторингу було дотримання умов перемир'я на Донбасі. "Наш попередній висновок - перемир'я існує фактично лише на папері. Після нетривалого затишшя на початку літа обстріли поновилися, їхня кількість та інтенсивність щодня зростає", - заявив він.

 

За даними моніторингу, змінилися також тактика ведення обстрілів з боку російських найманців. "Якщо три попередні роки обстріли були локалізовані передовими військовими позиціями, то зараз ми спостерігаємо, як російські проксі обстрілюють об'єкти глибоко в тилу української армії. Так, це здебільшого військові об'єкти, але це не вогневі позиції української армії, а розташування підрозділів і командні пункти української армії глибоко в тилу, іноді на 5-7 або навіть 10 км від лінії фронту", - зазначив Костянтин Рєуцький.

 

Виконавчий директор "Восток SOS" наголосив, що це призводить до того, що під вогонь потрапляють і житлові масиви, і об'єкти цивільної інфраструктури, через що кількість жертв серед мирного населення теж загрозливо зростає. 

 

Учасник Місії також підкреслив, що обстріли йдуть уздовж майже всієї лінії розмежування. "Якщо в Луганській області донедавна і достатньо довго було відносне затишшя, то зараз вже і на Луганщині російські проксі, використовуючи заборонену не тільки умовами цього перемир'я, а й Мінськими домовленостями, зброю ведуть обстріли населених пунктів. Багато хто з місцевих мешканців каже, що таких обстрілів вони не пам'ятають з 2014-15 років. Мова йде про дійсно інтенсивні обстріли, як це було в Авдіївці чи Трьохізбенці", - розповів Костянтин Рєуцький.

Офіційний звіт дев'ятої Міжнародної моніторингової місії представлять орієнтовно через місяць. 

 

Публікація "Тиждень"