Таблоід "Le Monde" присвятила свій матеріал проблемі передачі стороннім особам передачі персональних даних користувачів соціальних мереж.

Комісія з питань захисту даних (DPC, за "Комісія з захисту даних" французькою мовою), ірландської жандармерії конфіденційності, оголосила у вівторок, 14 вересня, що вивчила практику соціальної мережі TikTok з точки зору надання персональних даних.

Було розпочато дві процедури: перша - про можливу передачу особистої інформації користувачів TikTok до Китаю - TikTok належить компанії Bytedance, що базується в цій країні, - а друга - про заходи, зарезервовані соціальною мережею .

"Ми впровадили важливі заходи для захисту даних наших користувачів, і ми покладаємось на механізми, затверджені для передачі даних за межі Європи", - відповіла компанія, передає Financial Times .

У разі серйозних порушень європейських правил щодо персональних даних - Загального регламенту захисту даних (GDPR) - це подвійне розслідування, розпочате DPC, може призвести до штрафів у розмірі до 4%продажів.

Делікатні питання

Ці питання - передача даних до Китаю - є чутливими для соціальної мережі, що належить китайській компанії, і високо цінуються молоддю.

Питання про можливу передачу даних до Китаю лежало в основі протистояння між TikTok та адміністрацією Трампа, яка намагалася заборонити соціальну мережу в США. 

Адміністрація Байдена відмовилася від ппідозри Трампа, однак продовжує через Комітет із іноземних інвестицій у США (Cfius) гарантувати, що китайські інвестиції не становлять загрози національній безпеці.

 

Окремо в Італії TikTok довелося видалити десятки тисяч облікових записів після того, як влада звинуватила його у невпевненості у тому, що користувачі достатньо дорослі для обробки їх персональних даних.

 

TikTok також розслідується Національною комісією з інформатики та свобод (CNIL) у Франції, а також її колегами в Данії та Нідерландах .

Усі європейські CNIL оголосили навесні 2020 року про створення "робочої групи", яка має розглянути питання про дані щодо неповнолітніх та їх передачі до Китаю, а також "координувати потенційні дії" на місцях.