Європарламент проголосував за нову директиву про Blue Card ("блакитну карту"), яка встановить оновлені правила допуску висококваліфікованих іноземців на ринок праці ЄС. Це нововведення на пленарному засіданні у Страсбургу в середу, 15 вересня, підтримали 556 євродепутатів, 105 проголосували проти, 31 утримався, повідомляє кореспондент DW.

 

Тепер нову директиву ще повинна остаточно затвердити Рада ЄС. Після її офіційної публікації у держав Євросоюзу буде два роки на перенесення нових правил у національне законодавство.

Отримати "блакитну карту" ЄС стане простіше

Після того, як нові правила почнуть діяти, "блакитну карту" стане простіше отримати. А саме, поріг зарплати, який дозволяє видачу Blue Card, зроблять більш гнучким: його можна буде встановлювати в діапазоні між 100 і 160 відсотками від середньої зарплати в країні. Досі цей поріг становив 150 відсотків.

Іншою умовою отримання "блакитної карти" є наявність контракту або ж юридично обов'язкової пропозиції роботи. Якщо зараз їхня тривалість повинна бути не менше року, то нові правила скоротять її до шести місяців.

Blue Card - це дозвіл на проживання та роботу в одній із 25 країн ЄС (крім Данії та Ірландії) для висококваліфікованих громадян країн, які не входять до об'єднання. Під високою кваліфікацією розуміють в першу чергу наявність університетської вищої освіти.

Систему "блакитних карт" затвердили у ЄС у 2009 році, діє вона з 2011-го. Змінити її правила Єврокомісія запропонувала ще у 2016 році. Утім, тривалий час у переговорах між Радою ЄС і Європарламентом не було прогресу. Досягнути домовленості їм вдалося лише у травні цього року.