"Le Monde" розглядє цікаву проблему: як поміняє  і чи поміня єсвою урядову команду Борис Джонсон в часи, коли пандемія нібито в минулому.

Після півтора роки дуже болючої кризи пандемії Covid-19  та серйозної критики виходу з Афганістану, проблеми, які щоденно приносить Brexit, ускладнюючи постачання всього необхідного для Сполученого Королівства, глава уряду шукає другого дихання та нової команди. 

Після тижнів чуток прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон вирішив змінити свій уряд у середу, 15 вересня, щоб сформувати «єдину команду» для боротьби з епідемією.

 

Серед урядових діячів, про які преса говорила, що вони під  загрозою, був звільнений глава дипломатії Домінік Рааб. 

47-річного ліберала критикували за його бездіяльність під час афганської кризи, який перебував у відпустці на Криті, оскільки Кабул впав під час руху Талібан в середині серпня. 

Тоді він, здається, звинувачував армію в певних помилках, допущених під час евакуації, здійснених через явну нестачу підготовки, що розлютило консервативні лави.

 

Міністр зовнішньої торгівлі Ліз Трасс (46), особа, відома своєю популярністю серед консерваторів, замінює його на цій стратегічній посаді, оскільки Великобританія прагне зміцнити свою позицію на міжнародній арені після Brexit. Пан Рааб стає міністром юстиції з титулом віце-прем'єр-міністра. Це посада, яку він де-факто обіймав до цього часу, ставши на чолі уряд навесні 2020 року, коли пан Джонсон, хворий на COVID-19, був госпіталізований.

 

Міністр освіти Гевін Вільямсон покидає уряд, як і можна було передбачали після його дій щодо закриття шкіл під час чисельних карантинів та фіаско з іспитами.

Звільнення улюбленеця консервативної преси, молодого і популярного міністр фінансів, 41 -річного Ріші Сунака, також підтверджено.

 

Міністр внутрішніх справ, Пріті Пател, яка, однак, отримавши гаряче місце, враховуючи її нездатність зменшити прибуття мігрантів через Ла -Манш, також залишаеться мінстром внутрішніх справ, як міністр оборони, Бен Уоллес.

Нові призначення в урядову команду нинішнього державного секретаря, відповідального за вакцинацію проти Covid-19, Надхіма Захаві, призначеного на освіту після успіху британської кампанії імунізації. 

Надін Дорріс займеться культурою, делікатною позицією в той час, коли уряд хоче реформувати Британську телерадіомовну корпорацію (ВВС) та приватизувати канал "4 канал".

Зниження популярності консерваторів

Даунінг - стріт рекламував перестановки в уряді як шлях до «зібрання сильної, згуртованої команди, яка відбудує країну» . 

Це оголошення стало переломним моментом для 57-річного глави уряду, який прийшов на посаду прем'єр-міністра влітку 2019 року і значною мірою переміг на виборах у грудні 2019 року з обіцянкою досягти Brexit, проголосованим у 2016 році.

Але потім настав глухий кут.

 

Недавнє опитування інституту YouGov показало падіння популярності консерваторів (до 33%), і випереджене лейбористською партією (35%) вперше з початку року. Уряд заплатив за оголошення про збільшення внесків на соціальне страхування, спрямованих на порятунок системи громадського здоров'я, знищеного епідемією Covid-19. Це призвело до того, що рівень державних витрат є найвищим з епохи після Другої світової війни, незважаючи на обіцянку консерваторів на виборах не підвищувати податки.