Сполучені Штати заснували нове партнерство з Австралією та Великою Британією для обміну передовими технологіями. Про це на спільній онлайн прес-конференції повідомили президент Байден і прем'єр -міністри Джонсон і Моррісон.


Історичний пакт під назвою AUKUS передбачає обмін між трьома країнами інформацією та знаннями в галузі штучного інтелекту та оборони. Перша місія партнерства - допомога Австралії в побудові флоту атомних підводних човнів.

Австралія скасовує для цього замовлення підводних човнів у Франції на суму 90 мільярдів доларів, повідомляє новинний сайт Politico . Натомість купується флот атомних підводних човнів американського виробництва.

 

Пакт розглядається як крок союзників до об'єднання проти Пекіну, стримування зростання оборонних технологій Китаю та спільного створення технологічної наддержави.

Сполучене Королівство та США деякий час ділилися інформацією про розробку нових підводних човнів. Залучення Австралії до цієї програми може стати важливим кроком у збільшенні їх впливу у регіоні Тихого океану.

Прем'єр -міністр Джонсон заявив про "нову главу" у дружніх відносинах між країнами. Президент Байден наголосив, що всі учасники визнають довгострокову користь стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні для всіх і що цей пакт сприяє цьому.