Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) призупинила процес сертифікації російської вакцини від COVID-19 "Спутник-V" і чекає додаткової інформації від виробника.


Про це повідомив заступник глави Панамериканської організації охорони здоров'я доктор Жарбас Барбоса, повідомляє Суспільне з повиланням на пресслужбу ВООЗ.

За його словами, щоб отримати схвалення з боку Всесвітньої організації охорони здоров'я, виробник вакцини повинен надати інформацію за трьома критеріями: перш за все, про саме місце виробництва, яке повинно відповідати встановленим стандартам; по-друге, про безпеку вакцини; і по-третє, про її ефективності.

"Процес схвалення вакцини "Спутник-V" з боку ВООЗ був припинений, тому що під час інспекції на одній з фабрик, яка становить частину виробництва вакцини "Спутник-V", було виявлено, що ця фабрика не відповідає новим правилам "найкращої практики виробництва", - заявив Барбоса.

Він додав, що російські виробники повинні внести необхідні зміни до виробничого процесу і повідомити про це у ВООЗ, після чого буде проведена нова інспекція.

 

Гам-КОВІД-Вак, торгова марка "Спутник-V" - вакцина проти коронавірусної хвороби COVID-19, розроблена російським Національним дослідницьким центром епідеміології і мікробіології імені Гамалії.

10 грудня 2020 року цією вакциною розпочалася масова вакцинація від коронавірусу в РФ. Дані про ефективність і випробування вакцини розкритикували західні експерти. Попри це, в опублікованому пресрелізі розробники російської вакцини стверджують, що її ефективність "на 42-й день після першої ін'єкції перевищує 95%" (всього потрібно дві ін'єкції з перервою у три тижні).