Виконуючий обов'язки заступника прем'єр-міністра Афганістану Абдул Гані Барадар спростував повідомлення про те, що він постраждав в результаті конфлікту всередині керівництва радикального ісламістського руху "Талібан", повідомляє DW.

 

"Це неправда, я в порядку і здоровий", - заявив він в відеоінтерв'ю державному телебаченню, яке політичний офіс "Талібану" в Досі опублікував в Twitter в середу, 15 вересня.

 

Коментуючи інформацію ЗМІ про внутрішні розбіжності серед верхівки талібів, Барадар зазначив: "Між нами нічого немає, це неправда".
У короткому відеоролику видно, що він сидить на дивані поруч з інтерв'юером з мікрофоном державного телебачення RTA і, мабуть, читає написане на аркуші паперу.


ЗМІ повідомили про зникнення Барадара

Про зникнення співзасновника "Талібану" Абдула Гані Барадара, ймовірно, після гострого конфлікту в керівництві радикального ісламістського руху, повідомила британська медіакомпанія ВВС. Питання про місцезнаходження і стан здоров'я головного афганського дипломата Барадара виникли ще 13 вересня, коли він не прибув на переговори з міністром закордонних справ Катару Мухаммедом бен Абдель Рахманом Аль Тані.

Барадар очолював делегацію талібів на переговорах з США в Катарі і вважається одним з найвпливовіших лідерів в керівництві "Талібану". Однак 14 вересня таліби спростували повідомлення про те, що Барадар убитий, оприлюднивши фрагмент аудіозапису, на якій передбачуваний Барадар запевняє, що він знаходиться "в поїздці". Представник "Талібану" заявив, що Абдул Гані Барадар знаходиться в Кандагарі.