У справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе влада не розуміє, що таке правосуддя і верховенство права. На сьогодні невідомо, що відбувається у розслідуванні і чи існують усі докази.


Про це заявила 16 вересня дружина Георгія Мирослава Гонгадзе під час пресконференції "21 роковини вбивства Георгія Гонгадзе: що (не) зробила Україна і чого очікує міжнародна спільнота", передає кореспондентка Суспільного.

"В мене таке враження... що влада не розуміє, що таке правосуддя і що таке верховенство права, що взагалі у цій справі всі замовчали. І ми не знаємо, що відбувається в розслідуванні, чи взагалі ці файли ще існують у Генеральній прокуратурі (Офісі генпрокурора - ред.), що відбувається з розслідуванням по замовниках злочину", - заявила Мирослава Гонгадзе.

 

За її словами, попередня влада "трошки щось робила" або ж "робила вигляд, що вони щось роблять". Водночас за чинної влади, як вона вважає, "вже останні два роки фактично жодної інформації про процес розслідування не маємо".

"Ми будемо його вимагати звичайно, але закликаємо вас також стежити за цією справою, тому що ця справа - це лакмусовий папірець в інших справах. На жаль, вбивство чи знущання, чи знищення українських журналістів і правозахисників не припинилося в Україні, але приділяючи увагу до цих справ, ми самі себе захищаємо", - зазначила Гонгадзе.

Вона зауважила, що для неї дуже важливо, що завершився принаймні перший етап - розслідування і покарання злочинців: "Ми маємо часткове правосуддя й останнє рішення по генералу Пукачу було для мене певною точкою, рубіконом в розслідуванні цієї справи. Але однозначно - це не кінець".

 

"Сьогодні для мене насправді дуже важкий день. За 21 рік вже можна заспокоїтись, але насправді щоразу я починаю цей день ніби це 16 вересня 2000 року. І ти переживаєш його увесь час, тому що ця тема вона залишається з тобою назавжди. Це дуже важкий день", - резюмувала Мирослава Гонгадзе.