У цьому році на кордоні Литви з Білоруссю може бути прокладено 100 кілометрів колючого дроту-концертини, заявила литовський прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте, повідомляє Delfi.

 

"Це ділянка з найбільшим ризиком, яка становить близько 100 км, цю територію найлегше подолати і це створює найбільше напруження для наших служб з контролю за кордонами, нарешті,тепер це буде завершено відповідно до наявних планів - і це і колючий дріт, і фізичний бар'єр, а на початку наступного року, навесні, будуть роботи з благоустрою ", - сказала глава уряду під час урядової години в сеймі в четвер.

За словами міністра внутрішніх справ Агне Білотайте, в даний час на кордоні прокладено 25 км колючого дроту (концертини). Прем'єр сказала, що роботи потрібно прискорити, а міністр внутрішніх справ, в свою чергу, заявила, що ведуться переговори з Міністерством оборони про виділення додаткових сил для цієї роботи.

У зв'язку з сильним зростанням нелегальної міграції на кордоні з Білоруссю Литва вирішила побудувати триповерховий бар'єр з дроту на ділянці кордону протяжністю в 502 км, а поруч встановити дротове огородження.

У Литви в цілому 678,82 км спільного кордону з Білоруссю. Вільнюс звинувачує мінський режим в організації міграційних потоків і називає це гібридної агресією. У зв'язку з цим в країні оголошена екстремальна ситуація.