Із 1 жовтня 2021 року тарифи на електроенергію, яку генерує ПрАТ "Укргідроенерго", зросте майже у два рази - до 1238 гривні за МВт-год.


Відповідне рішення під час засідання 16 вересня ухвалила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

"Кожного кварталу ми це робимо. На жаль, цифра достатньо велика, і ми можемо обговорити питання щодо внесення змін до методики розрахунку тарифу", - зазначив член НКРЕКП Дмитро Коваленко.

Водночас у третьому кварталі тариф на послуги компанії складав 613,16 гривні за МВт-год.

При цьому у 2018 році Кабмін визнав "Укргідроенерго" постачальником "останньої надії", який має забезпечити надходження електроенергії споживачу у ситуації, коли комерційні компанії-постачальники з певних причин не можуть здійснювати свої послуги. Своєю чергою, у 2020 році компанія "Нафтогаз" була визначена як "постачальник останньої надії" щодо газу.

Нові тарифи "Укргідроенерго" набудуть чинності із 1 жовтня.

ПрАТ "Укргідроенерго" - це найбільша гідрогенеруюча компанія в Україні, яка входить до переліку 15 найбільших підприємств державного сектору економіки. До складу компанії належать десять електростанцій, розташованих на Дніпрі та Дністрі. Серед них - Київська ГЕС та Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС та Дністровська ГАЕС.

 

Додамо, асоціація міст України звернулася до президента, Кабміну та Верховної ради з питання забезпечення початку опалювального сезону 2021/2022 років. У заяві йдеться, що ціна газу збільшується з 4 до 7,6 гривні для населення та з 7 до 20 гривень за 1 кубічний метр для бюджетної сфери плюс вартість розподілу газу та інші витрати. Для збереження тарифів на тогорічному рівні для населення та бюджетної сфери потребуватиме від органів місцевого самоврядування 25 мільярдів гривень.