Мільйони доларів, багато золота: "Таліби" нібито знайшли багато цінного в будинках колишніх членів уряду. Наприклад, йдеться про екс-віце-президента Салеха, який зараз організовує військовий опір.

За офіційними даними, в Афганістані нове керівництво войовничого ісламістського руху "Талібан" конфіскувало понад дванадцять мільйонів доларів США (близько 10,2 мільйонів євро) у вигляді готівки та золотих злитків. Про це повідомив центральний банк у столиці Кабулі. Гроші та золото були знайдені в будинках членів попереднього уряду та колишніх високопосадовців. Колишнього віце -президента Амрулли Салеха назвали по імені.

Високопоставлені таліби написали у Twitter, що Салех віддав понад шість мільйонів доларів США готівкою та 18 золотих злитків. Точна сума, яку нібито вилучили з будинку Салеха, не розголошується. Зараз центральний банк контролюється талібами.

Обвинувачений нарощує військовий опір

Екс-віце-президент поки не коментує це. Його поточне місцезнаходження невідоме.

Салех оголосив себе чинним президентом минулого місяця після втечі колишнього президента Ашрафа Гані. З моменту приходу до влади талібів у середині серпня він нарощує допомогу опору у провінції Панджер.

Гані з мільйонами доларів у дорозі?

Раніше колишній посол Афганістану в Таджикистані Мохаммед Сахір Агбар стверджував, що Гані взяв із собою 169 мільйонів доларів, коли втік. Екс-президент це спростував.

За інформацією ЗМІ, центральний банк також попросив банки заморозити рахунки колишніх чиновників.

Розмови про гуманітарну кризу

Тим часом спеціальний представник ООН з питань Афганістану Дебора Ліонс розповіла новому міністру внутрішніх справ Сіраджуддіну Хаккані про гуманітарну кризу в Афганістані.

 Хаккані дав гарантії, що роботі персоналу ООН в Афганістані не будуть перешкоджати.  

 

Протягом багатьох років Хаккані вважався одним із найвідоміших у світі ісламістів. Він очолює однойменну мережу, засновану його батьком, яка формує підгрупу талібів і, за словами урядових кіл США, має зв'язки з ісламістською організацією "Аль-Каїда".

 

ФБР Федеральної поліції США вважає Хаккані одним з найбільш розшукуваних людей. За інформацію про його місце знаходження доступна винагорода у розмірі 10 мільйонів доларів.